Efekty, Opinie, Produkty

Poznaj sposoby na piękną cerę!

Piękna cera to atut, o którym marzy każda kobieta. Niestety, niewiele z nich cieszy się naturalnie idealną skórą twarzy. Jest jednak dużo sprawdzonych sposobów na poprawę stanu skóry, od właściwej pielęgnacji kosmetykami, po używanie suplementów, takich jak kolagen rybi w proszku.

Systematyczność popłaca

Pielęgnacja skóry ma sens wówczas, gdy jest stosowana regularnie. Dla uzyskania upragnionychrezultatów, nie wystarczy zrobić sobie peelingu i maseczki raz na jakiś czas. Najważniejsze jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy. Zabiegi te wykonywać należy co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia: rano i wieczorem. Błędne jest wychodzenie z domniemania, że rankiem skóra jest czysta. W ciągu nocy wyprodukowała ona bowiem łój, jak również pociła się. Wieczorem konieczne jest natomiast staranne zmycie z twarzy makijażu, jak i wszelkich zanieczyszczeń, jakie przywarły na niej w ciągu dnia. Po umyciu ważne jest użycie toniku, który przygotuje skórę na przyjęcie kremu. Warto wybierać kremy nie tylko spełniające funkcję nawilżającą, ale też mające składniki cenne dla skóry, takie jak kolagen, czy witaminy.

Właściwa dieta

Nie jest zagadką, że wielki wpływ na to, jak wyglądamy, wywiera to, co jemy. Dieta oparta na produktach bogatych w tłuszcz i cukier, nie tylko doprowadzić może do otyłości, ale też wpłynąć na niepożądany wygląd skóry. Do poprawy nawyków żywieniowych motywować powinno nas przede wszystkim nasze zdrowie. Wiedza, że właściwy sposób żywienia wpłynie też na polepszenie się wyglądu – nie tylko sylwetki, ale też skóry – może być tymczasem wspaniałym argumentem dodatkowym. A więc: słodycze zamieniamy na owoce, ciężkostrawne, smażone dania na częstsze, ale lżejsze przekąski, najlepiej z dużą zawartością warzyw. Co więcej nie zaszkodzi suplementacja: kolagen rybi w proszku, multiwitamina, czy preparaty mające w sobie magnez, to specyfiki, nad których zażywaniem trzeba się zastanowić, nie tylko dla poprawy samopoczucia, ale i dla promiennej cery.

Magiczna moc kolagenu

Kolagen jest składnikiem pojawiającym się coraz częściej w kosmetykach. Nic dziwnego, jeśli zauważymy, że naturalnie występujący w organizmie kolagen, w aż 75 procentach buduje naszą skórę. Zdecydowanie kosmetyki polegające na jego działaniu są dobrą decyzją. Jeszcze lepszym jest dostarczanie swojej skórze kolagenu od środka, co ułatwia preparat, jakim jest kolagen w proszku. Kuracja kolagenem wspomaga uzupełniać jego deficyty, powstające w ciele z biegiem lat. Nieodpowiednia synteza kolagenu, która niestety dotyka w pewnym momencie każdego z nas, wpływa na pojawianie się zmarszczek, utratę elastyczności skóry i ogólnie na jej starzenie. Używanie suplementu, takiego jak kolagen rybi w proszku, pozwala znacznie odwlec wystąpienie tych zmian. Kolagen rybi, którego stosuje się do wyrobu wymienionego specyfiku, jest naturalnym kolagenem odzwierzęcym o strukturze i działaniu podobnym do kolagenu ludzkiego, może więc z sukcesem uzupełniać jego braki.

Sport nie tylko dla pięknej figury

Regularne uprawianie sportu pomaga zadbać o smukłą i ładnie wyrzeźbioną figurę. Lekarze podkreślają też wartość systematycznego ruchu dla pozostania zdrowym. Ale sport, czy ogólnie rozumiany wysiłek fizyczny ma też niebagatelne przełożenie na wygląd i kondycję skóry na całym ciele. Korzyści pochodzące z aktywności fizycznej nie dotyczą tylko profesjonalnych sportowców. Wystarczy umieścić do swego trybu życia kilkudziesięciominutowe ćwiczenia co kilka dni, aby zauważyć pozytywne efekty.

Na nasz wygląd, jak i samopoczucie, wpływa wiele czynników. Na pewno, chcąc zadbać o siebie, najlepiej uczynimy, pamiętając o nich wszystkich. A zatem nie tylko o wyborze właściwych dla naszej cery kosmetyków i ich regularnym używaniu, zadbaniu o skórę od środka, przykładowo stosując kolagen rybi, ale także o odpowiedniej diecie i zapewnieniu sobie solidnej dawki ruchu.