Efekty, Opinie, Produkty

Pomysły na zdrowe i piękne włosy

Lśniące, miękkie, puszyste (ale nie puszące się!) włosy mogą być prawdziwym atutem kobiety. Piękne włosy polepszają wygląd i pewności siebie. Niestety, rzadko podarowane są nam one z natury, zwykle na zdrowy wygląd włosów trzeba sobie zasłużyć. Pomogą w tym właściwe zabiegi, dokładna pielęgnacja i… misie na zdrowe włosy.

Uwaga: włosy! Zachowaj ostrożność!

Nierzadko, bardzo dużą szkodę swoim włosom, powodujemy my same. Stylizacja włosów przy pomocy rozgrzanych urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica, częste suszenie, używanie szkodliwych włosy szczotek, systematyczne zabiegi koloryzacyjne – wszystko to nie wpływa korzystnie na nasze czupryny. Oczywiście, marny wygląd i kondycja włosów, nie musi być skutkiem naszego sposobu ich traktowania. Być może to, co jest im potrzebne, to przede wszystkim witaminy na włosy. Jeśli jednak mamy na sumieniu wiele zbrodni przeciwko pięknym i zdrowym włosom, trzeba popracować nad zredukowaniem negatywnych dla włosów działań. Nawet jeśli zachowanie takie nie wystarczy, aby odnowić ich formę, to na pewno polepszy sytuację i przynajmniej nie będziemy włosów tak bardzo osłabiać. To idealny punkt wyjścia do pomyślenia nad dalszymi krokami, takimi jak przykładowo sięgnięcie po żelki na włosy (obecnie coraz większą popularnością cieszą się misie na zdrowe włosy), lub suplementy w innej postaci. Co zatem robić, albo raczej, czego nie robić, aby mniej dręczyć swoje włosy?

  • suszarka tylko wtedy, gdy to konieczne – to oczywiste, że jeśli myjesz włosy zanim wyjdziesz do pracy, zapewne musisz je szybko wysuszyć, aby nie wybiec z mieszkania z mokrą głową; umyj je jednakże czasami na spokojnie i poczekaj aż wyschną – niewątpliwie będą ci wdzięczne
  • lokówka i prostownica: jak najrzadziej – staraj się używać raczej mniej inwazyjnych sposobów na układanie włosów, przykładowo. papiloty, wałki, suszenie na okrągłej szczotce, a jeśli już sięgasz po prostownicę lub lokówkę, ustawiaj je na najniższe temperatury
  • porządna szczotka – używanie szczotki jest niezbędne, ale jej niewłaściwy wybór również może wpłynąć na osłabianie włosów; dobra szczotka nie ciągnie przy rozczesywaniu;
    wybieraj te z drewna, lub z miękkiego, elastycznego plastiku, od czasu do czasu zadbaj też o jej oczyszczenie lub wymianę na nową

Wzmacnianie od środka (misie na zdrowe włosy oraz inne suplementy)

Ogromny wpływ na to, jak włosy się prezentują i jak się „czują”, ma to, jak traktujemy je od wewnątrz. Włosy są wszakże częścią naszego ciała, nie tylko wyrastają z niego, ale pozostają z nim złączone. Jest więc wiadome, że forma w jakiej są włosy, związane jest w dużej mierze od tego, czy dostarczamy im odpowiednią ilość składników, których wymagają, by zdrowo rosnąć i olśniewać pięknem. Najlepiej byłoby zatroszczyć się o przemycanie odpowiednich witamin i mikroelementów w zwykłych, codziennych posiłkach. Bywa to jednakże ciężkie i nigdy do końca nie można być przekonanym, czy rzeczywiście to, co jemy, ma w sobie różnego rodzaju składniki wymagane dla prawidłowego funkcjonowania włosów, jak też skóry i paznokci. Przekonanie takie posiądziemy natomiast, korzystając ze specjalnie opracowanych preparatów, zawierających witaminy na włosy, takie jak żelki na zdrowe włosy.

hair care panda

Z punktu widzenia kondycji włosów, najistotniejszą witaminą w naszym organizmie jest witamina B7, nazywana biotyną. Pogorszenie ich wyglądu i kondycji, może wskazywać na niedobory tej witaminy, które, choć zdarzają się relatywnie rzadko, są dość groźne i wymagają prędkiej reakcji. Efektywnym sposobem na zapobiegnięcie im, jest spożywanie właściwej ilości witaminy B7. Biotyna obecna jest w takich wyrobach spożywczych, jak orzechy, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe, banany, kalafior, zboża, drożdże. Dla osób, obawiających się, czy dostarczają swojemu organizmowi z pożywieniem odpowiednią ilość biotyny, dobrym wyborem będzie sięgnięcie po któryś z suplementów diety. Biotyna występuje w szczególności w preparatach na włosy, skórę i paznokcie, takich, jak na przykład misie na włosy.

Pielęgnacja level extra – olejowanie i wcierki

No dobrze, odrzuciłaś lub ograniczyłaś zwyczaje szkodliwe dla włosów, zadbałaś o zapewnienie im najważniejszych dla ich wzrostu i zdrowia składników, wybierając przykładowo misie na zdrowe włosy. Co jeszcze możesz zrobić, aby włosy oszałamiały urodą i były mocne?

Od niedawna bardzo popularnymi metodami, mającymi przyspieszyć porost włosów, lub poprawić ich wygląd są: olejowanie i wcierki. Olejowanie włosów polega na nakładaniu na nie naturalnych olejów, zamiarem ich odnowieniu. Wiele rodzajów olejów stanowi naturalną odżywkę dla włosów i tak może być używanych. Należą do nich między innymi oleje: kokosowy, arganowy, lniany, migdałowy, jojoba, z pestek śliwki, z kiełków pszenicy i wiele innych. Dobór oleju, powinien zależeć od rodzaju włosów.

Wcierki to tymczasem specjalne, skoncentrowane odżywki, które, jak sama nazwa wskazuje, wciera się we włosy i w skórę głowy. Sądoradzane osobom, które chcą zapuszczać włosy.

Podcinanie końcówek

Nawet najlepsze dbanie o włosy, chronienie od wyniszczających zabiegów, suplementacja preparatami takimi jak żelki na włosy i stosowanie licznych odżywek i wcierek, nie uratuje jednak końcówek włosów. Ten ich fragment jest szczególnie podatny na zniszczenia. Końcówki włosów ocierają się o ubrania, bywają przycinane przez suwaki, zaplątują się w gumki… Dla dobrego wyglądu całej fryzury, jedynie trzeba je czasem nieco przyciąć.

hair care panda

Hair Care Panda

Specjalistyczne zabiegi na włosy

Salony fryzjerskie proponują wiele profesjonalnych zabiegów, których zamiarem jest poprawienie wyglądu włosów i przywrócenie im pełni sił. Są to zabiegi różnego typu, najczęściej: keratynowe, regeneracyjne, detoksykacyjne, mezoterapia, czy peeling skóry głowy. Niektóre z nich są wskazane do stosowania profilaktycznego, inne aplikuje się tylko w przypadku zaistnienia konkretnych problemów.

Naturalnie nie ma nic złego w poszukiwaniu pomocy dla swoich włosów w salonach fryzjerskich. Jednak stosowanie odpowiedniej codziennej pielęgnacji, oraz wspomaganie włosów witaminami znajdującymi się w produktach takich jak misie na zdrowe włosy, powinno wystarczyć do tego, aby te problemy w ogóle się nie pojawiały. Jeśli będziesz poświęcać swoim włosom odpowiednią ilość uwagi, zmniejszysz szkodliwe dla nich działania, będziesz dbać o to, aby niezbędne witaminy na włosy zawsze zostały we właściwym stężeniu w twoim organizmie, w czym pomogą np. żelki na zdrowe włosy, to fryzjera będziesz musiała odwiedzać wyłącznie po to, by raz na jakiś czas ściąć końcówki, bądź odświeżyć kolor.

Opinie o Hair Care Panda