Efekty, Opinie, Produkty

Kolagen rybi w proszku? czy warto?

O kolagenie ostatnio wiele się słyszy oraz czyta. Kosmetyki i preparaty opierające swoje działanie na korzystnych właściwościach kolagenu, coraz częściej możemy dostrzec na półkach drogerii oraz aptek. Po kolagen w różnej postaci, na przykład suplementu diety, jakim jest kolagen w proszku, sięga coraz więcej kobiet. Wiele z nich, w tym gwiazdy oraz blogerki, jest zadowolonych z efektów jego użytkowania oraz chętnie poleca go na swoich profilach społecznościowych oraz blogach. Czym więc jest jeden z najpopularniejszych suplementów ostatnich czasów i dla kogo jest dedykowany?

Kolagen – co to takiego?

Kolagen jest białkiem, występującym naturalnie w ludzkim organizmie, jak i w wielu innych organizmach żywych. Gromadzi się przede wszystkim w skórze człowieka, a biorąc pod uwagę specyficzne właściwości, decyduje o jej elastyczności, jędrności, a także o jej młodym oraz zdrowym wyglądzie. Jak zapewne nietrudno się domyślić, o wiele więcej kolagenu występuje w ciałach ludzi młodych. Wiąże się to ze zdolnością organizmu do tworzenia tej cennej dla jego funkcjonowania oraz wyglądu substancji. Niestety, kolagen w organizmie ulega zużyciu, a szanse jego samoistnego odnawiania, z wiekiem stają się coraz mniejsze. To z ubytków kolagenu wynika pojawianie się zmarszczek oraz wiotczenie skóry.

Procesy starzenia się organizmu są niestety bezdyskusyjne. Na tę chwilę nie istnieje lek, który dałby możliwość zatrzymać młodość na wielki. Na szczęście naukowcy nie próżnują i, dzięki ich pracy, pojawiają się coraz to nowe rozwiązania na opóźnienie niektórych przykrych efektów starzenia się. Po pierwsze, dzięki wielu publikacjom popularnonaukowym, nie jest już dla nikogo tajemnicą, że dla utrzymania zdrowego oraz młodego wyglądu na dłużej, ważne jest ogólnie rozumiane dbanie o swój organizm.

kolagen

Odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta, angażowanie do stylu życia regularnej aktywności fizycznej, wystrzeganie się używek i redukowanie stresu – wszystkie te czynniki mają niebanalny wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonujemy i w bardzo dużej mierze również na nasz wygląd. Skoro jednak, już dawno temu, udało się wyróżnić kolagen, jako białko, którego brak powoduje uwidacznianie procesów starzenia się, naturalnym następstwem tego stwierdzenia było pojawienie się na rynku suplementów zawierających tę wartościową, umożliwiającą dłużej cieszyć się młodością, proteinę.

Suplementacja kolagenem

Z dbaniem o skórę kojarzy nam się zazwyczaj używanie odpowiednich produktów do jej pielęgnacji, takich jak kremy, balsamy, czy serum. Zewnętrzna troska o kondycję skóry oczywiście jest niezwykle istotna, z tego powodu preparaty zawierające kolagen zawsze będą celnym wyborem. Nic nie zastąpi jednak troszczenia się o zdrowie skóry od wewnątrz. Dla kondycji naszej skóry olbrzymie znaczenie ma tryb życia, jaki prowadzimy. Zdrowe odżywianie się, uprawianie sportu, picie dużych ilości wody – to wszystko pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie. Za odpowiednie traktowanie, nasze ciało odwdzięczy się nam także pięknym oraz promiennym wyglądem. Jednak żadna dieta, ani żadne ćwiczenia fizyczne nie pobudzą organizmu do wytwarzania takich samych ilości kolagenu, jak w młodości. Nie jest możliwe także przyjęcie odpowiedniej ilości niezbędnego nam kolagenu wraz ze zwykłym pożywieniem, ponieważ białko to nie pojawia się w większości produktów spożywczych.

Dla osób starających się mimo to dostarczać swojemu organizmowi kolagenu od wewnątrz, powstały suplementy diety, takie jak na przykład kolagen w postaci proszku. Produkty, które możemy znaleźć, poszukując suplementów z kolagenem, zazwyczaj mają w składzie jeden z trzech jego rodzajów: rybi, bydlęcy, lub wieprzowy. Rozmaite badania świadczą, że to kolagen rybi charakteryzuje się największą skutecznością oraz najlepszymi efektami działania. Ten typ kolagenu otrzymywany jest z łusek ryb. Otrzymany z tego właśnie źródła kolagen, najbardziej odpowiada proteinie, która w aż 75 procentach buduje naszą skórę. Z tego powodu kolagen rybi w proszku jest najodpowiedniejszym typem kolagenu do stosowania przez ludzi, najszybciej aktywuje fibroplasty, które ożywiają produkcję kolagenu w tkankach skóry.

Polecamy: SelSun Drops – uzyskaj wymarzoną opaleniznę

Spożywanie kolagenu w proszku jest nie tylko korzystne dla stanu i zdrowia ludzkiej skóry, ale przede wszystkim bezpieczne dla organizmu, co udowadniają liczne badania, jak i rekomendacje wielu zadowolonych użytkowników. Kolagen rybi jest stuprocentowo naturalną substancją, otrzymywaną z łusek ryb, jeśli więc stosujemy go w odpowiedni sposób, nie musimy mieć żadnych powodów do obaw.

Inne działania kolagenu

Kolagen znajdujący się w suplementach diety, takich jak kolagen rybi w proszku, wpływa przede wszystkim na wygląd skóry. Głównie ze względu na tę właściwość jest produkowany oraz chętnie nabywany przez wiele osób, które chcą polepszyć kondycję swojej skóry, lub po prostu o nią zadbać. Kolagen bowiem sprawia, że skóra jest gładka, nie tylko na twarzy, ale oraz na całym ciele, pomaga jej zachować młody oraz zdrowy wygląd, ma wpływ na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wzmacnia jej sprężystość oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek.

kolagen na stawy

Jednak na tym nie kończy się szeroki wachlarz możliwości tego nowoczesnego składnika. Obok zapobiegania starzeniu skóry, kolagen rybi skutkuje także wzmocnieniem i poprawą wyglądu włosów i paznokci. Jednak oraz to nadal nie wyczerpuje jego zróżnicowanych właściwości. Kolagen w organizmie człowieka odgrywa istotną rolę również w odpowiednim funkcjonowaniu układu kostnego oraz stawów. Odpowiedni poziom kolagenu w organizmie człowieka jest więc niezbędny do zachowania całkowitej sprawności ruchowej.

Dla kogo przeznaczony jest kolagen?

Kolagen w proszku polecany jest wszystkim osobom, którym zależy na właściwej pielęgnacji swojej skóry. Nie ma żadnych medycznych zastrzeżeń do przyjmowania preparatu, jakim jest kolagen rybi, dlatego też, bez obaw o niepożądany wpływ na zdrowie, przyjmować go może każdy. Jest to produkt w pełni naturalny i bezpieczny. Biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę, kolagen rybi w proszku nie stanowi produktu z tak zwanej wyższej półki, ale jest dostępny dla każdego, kto chce wypróbować na sobie słynne efekty kuracji kolagenowej.

Po suplementację kolagenem powinny sięgnąć szczególnie osoby, dla których nie jest obojętne troszczenie się o zdrowie i wygląd. Stosowanie kolagenu jest świetnym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, opartego na zbilansowanej diecie oraz wykorzystywaniu dobrodziejstw aktywności fizycznej.