Opinie

Do czego skórze kolagen? Kolagen właściwości

Przeglądając listy składników, zamieszczone na etykietach kosmetyków do pielęgnacji skóry, bardzo często znaleźć możemy wśród nich na kolagen. Stosowaniem kolagenu w swoich produktach szczyci się w przekazach reklamowych wielu producentów. Jednocześnie internet zalewa ogromna ilość relacji i opinii na temat użytkowania suplementów, takich jak kolagen rybi w kapsułkach dla poprawy jakości zdrowia oraz wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Czy naprawdę kolagen może być być uważany za tak bardzo niezastąpiony skórze pierwiastek piękna?

Skąd pomysł na wykorzystanie kolagenu do pielęgnacji urody?

Za nami już czasy, gdy jedynym użytkowanym kremem był ten w niebieskim słoiczku, a dziewczyny stosowały go nie patrząc na to, jaki typ cery posiadały. Nakładały go na noc i na dzień, na twarz, ale oraz na spierzchnięte dłonie. Bo alternatywą było nie używanie kremu wcale. Na ten moment z dostaniem się do zróżnicowanych kosmetyków nie ma najmniejszego problemu. Istnieją dermokosmetyki do cery suchej, tłustej, mieszanej, linie kosmetyczne o działaniu nawilżającym, wzmacniającym, rozświetlającym…Jest tego niezliczona ilość. Cel działania specyfików do pielęgnacji tkanki skórnej jest zawsze identyczny – muszą sprawiać, iż skóra będzie odpowiednio nawilżona, sprężysta, a także będzie ładnie się prezentować. Producenci prześcigają się więc w wymyślaniu takich produktów, które będą te rezultaty nie tylko obiecywać, ale też naprawdę dawać.

Od kilku lat od kosmetyków chcemy jednak czegoś więcej. Już nie tylko mają one dbać o skórę, ale także opóźniać procesy jej starzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie kolagen. Jego właściwości, związane z pomocą w podtrzymaniu młodego wyglądu tkanki skórnej, powodują, że jest on od jakiegoś czasu tak częstym składnikiem większości kosmetyków.

Niech żyje młodość

Starzenie się jest naturalnym procesem, dotykającym wszystkich organizmów żyjących. Prawda, że jest to proces naturalny, nie znaczy niestety, że również przyjemny. Starzejące się ciało, to ciało, które traci swoją młodzieńczą zwinność, żywotność, blask oraz energię. Upływ lat na każdym odciska swoje piętno i jest czymś, czego nie da się ominąć. Tym, co jednak da się zrobić, jest zniwelowanie, powstrzymanie lub choćby opóźnienie pewnych procesów związanych ze starzeniem się. Jednym ze składników, odgrywających w tym działaniu ważną rolę jest właśnie kolagen, zarówno ten zawarty w kosmetykach, jak oraz kolagen w tabletkach.

W aktualnym czasie zauważamy bez wątpienia coś, co określić można kultem młodości. Bywa on źle postrzegany przez różne autorytety, jednak nie można ukryć, że młodość to nie tylko oznaka piękna, ale także zdrowia, sprawności i siły. A o ile dążenie do idealnego wyglądu jest uznawane za próżność, o tyle nikt nie poddaje w wątpliwość powinności dążenia do zachowania zdrowia oraz sprawności. W nurcie starań o jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu chodzi przecież o to wszystko razem wzięte. Zdrowie i siła przekładają się na znakomity wygląd. Kto czuje się młodo, będzie też tak wyglądał. A nie ma nic nagannego w marzeniu pozostania młodym tak długo, jak to tylko możliwe.

kolagen rybi

Na szczęście coraz większa jest w społeczeństwie świadomość, jak należy troszczyć się o własne ciało, by zachować je w nienagannym zdrowiu i kondycji, mimo upływu lat. Coraz większa ilość ludzi interesuje się dietetyką oraz patrzy na to, co kładzie na talerz swój oraz swoich bliskich. Karnety do siłowni i klubów fitness sprzedają się nie tylko na początku roku, na nurcie noworocznych przyrzeczeń. W sieci modne jest prezentowanie sportowych metamorfoz. Prawidłowa dieta, dawka ruchu, ale też odpoczynku, to podstawy żywotności oraz dobrego wyglądu. Kolejnym jest dostarczanie organizmowi tego, czego z wiekiem zaczyna mu brakować, czyli suplementacja produktami z zawartością kolagenu. Stosowany do tego kolagen rybi już w krótkim czasie po rozpoczęciu kuracji przynosi obiecane efekty, wspomagając wieloaspektowe dbanie o ciało.

Kolagen – recepta na żywotność

Kolagen jest białkiem, które każdy z nas posiada w swoim organizmie. Stanowi w ogromnej mierze budulec ludzkiej skóry oraz jest odpowiedzialny za jej elastyczność i sprężystość. Jako jedna z najważniejszych część tkanek skórnych, kolagen odnawia się w organizmie w sposób naturalny. Na nieszczęście, odnowa ta przebiega w wystarczającym stopniu tylko do któregoś momentu. Za moment ten można uznać ujawnienie się pierwszych, nawet mało widocznych zmarszczek. Ich zauważenie oznacza, że organizm przestał nadążać z produkcją kolagenu oraz na ten moment więcej zużywa go, niż produkuje.

Na szczęście nie jest to proces, w który nie da się ingerować. Braki kolagenu w naszym ciele można uzupełniać. Proteina, jaką jest kolagen, nie występuje jednak w większości produktów, które spożywamy. Aby zatem dostarczyć sobie optymalnej ilości kolagenu, warto sięgnąć po produkt go posiadający. Kolagen w tabletkach wytwarzany jest z kolagenu pochodzenia odzwierzęcego. Wielokrotnie prowadzone badania dowodzą, że najlepszym i |najskuteczniejszym działaniem cieszy się kolagen pochodzenia rybiego. Zewnętrzna dbałość o skórę, dbałość o dobór potrzebnych dla danego typu cery i skóry suplementów, wybieranie tych o naturalnych zawartościach, regularne zabiegi kosmetyczne – wszystko to jest bardzo niezbędne dla zdrowia, kondycji i wyglądu skóry. Z wiekiem może jednak być niewystarczające.

Kuracja kolagenowa, polegająca na przyjmowaniu odpowiednich suplementów, daje skórze szansę na opóźnienie procesów starzenia się. Skóra, która otrzymuje wystarczającą dawkę kolagenu jest sprężysta, napięta, a przy tym nawilżona, promienna i po prostu zdrowa. Dostarczanie tego niezbędnego składnika wyłącznie od zewnątrz, a więc poprzez kremy oraz balsamy, to jednak tylko uzupełnienie tego, co dzieje się w środku organizmu. A to tam, w środku, kolagen potrzebny jest najbardziej.

premium collagen 5000

Kolagen pozyskiwany z białka rybiego, pojawiający się najczęściej w składzie suplementów kolagenowych, pobierany jest z łusek ryb słodkowodnych. Producenci najlepszych na rynku suplementów najczęściej kupują ten właśnie rodzaj kolagenu, gdyż, lepiej od na przykład bydlęcego, jest on podobny do kolagenu naturalnie występującego w ludzkim ciele. Może więc skutecznie uzupełniać braki tego białka, ujawniające się z upływem lat.