Opinie

Do czego potrzebny nam kolagen w tabletkach?

Kolagen jest w tym momencie jednym z najsławniejszych składników kremów, balsamów, żeli myjących, oraz innych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Tak częste używanie kolagenu do ich wyrobu wynika z tego, że kolagen w organizmie człowieka jest ważnym białkiem tworzącym tkankę łączną wielu narządów, a w szczególności, wchodzącym w skład budowy skóry i odpowiedzialnym za jej zdrowy i młody wygląd. Istnieją jednak też liczne substancje spożywcze, odpowiedzialne za dostarczanie kolagenu wraz z dietą. Tego typu specyfikiem jest przykładowo kolagen rybi w tabletkach. Czy jest sens stosować takie suplementy?

Kosmetyki a suplementy

Stosowanie dobrych jakościowo kosmetyków z kolagenem może przyczynić się do polepszenia elastyczności, nawilżenia i wyglądu skóry. Aby w zupełności zrozumieć znaczenie kolagenu dla utrzymania skóry w dobrej formie, trzeba zapoznać się z zagadnieniami odnoszącymi się zagłębić się w zagadnienia odnoszące się jego działania w organizmie.

Ciało człowieka, aby zatrzymać zdrowie i sprawność, wymaga dużych ilości kolagenu. Natura zadbała o ich systematyczne dostarczanie, wyposażając organizm człowieka w umiejętność syntezy, czyli samodzielnego produkowania tej ważnej proteiny. W pierwszych dwudziestu, czy nawet dwudziestu-kilku latach życia, nie ma potrzeby dostarczania kolagenu z zewnątrz, gdyż organizm wytwarza go pod dostatkiem. Jednak, jak wiele innych mechanizmów w ciele ludzkim, także i ten dotyczący syntezy kolagenu, z wiekiem zaczyna coraz bardziej szwankować. Ma to bezpośredni wpływ nie tylko na wystąpienie oznak starzenia skóry, ale dodatkowo między innymi na wytrzymałość stawów, w których budowie również bierze udział kolagen.

Kolagen zawarty w kremach i innych środkach kosmetycznych, jest z pewnością ich ważnym składnikiem. Działa jednak bezpośrednio na skórę i nie ma szans wniknięcia do wewnątrz organizmu, gdzie, z upływem lat, występują coraz większe jego ubytki. Taką możliwość ma natomiast kolagen w tabletkach.

Działanie suplementu z kolagenem?

Kolagen rybi w tabletkach uzupełnia i pogłębia działanie kosmetyków. Dostarcza organizmowi potrzebnego mu kolagenu od wewnątrz, wpływając na zmniejszanie jego niedoboru. Wykorzystany do jego produkcji kolagen rybi, uzyskany z łusek ryb, jest idealnym składnikiem suplementów diety opartych na kolagenie. Jest bowiem najbardziej zbliżony budową i działaniem do kolagenu syntezowanego przez organizm człowieka.

Dla zapewnienia skórze najskuteczniejszej pielęgnacji, warto pomagać jej kolagenem zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Kolagen znacznie wpływa na pozostawienie przez skórę cech młodego wyglądu – sprężystości, elastyczności, właściwego nawilżenia. O ile jednak kosmetyki działają punktowo i krótkotrwale, o tyle kolagen rybi w tabletkach, przy systematycznym używaniu, demonstruje długofalowe działanie, nie tylko na skórę, ale też na włosy, paznokcie oraz lepsze funkcjonowanie całego ciała. Upiększenie diety o kolagen rybi przynosi wiele pożytku, jednocześnie nie pociągając za sobą żadnych zagrożeń. Kolagen to naturalne, występujące w przyrodzie białko i w takiej właśnie naturalnej postaci zawarte jest w preparatach kolagenowych.